Національний автомобільний перевізник 

FAQ

Ліцензія на міжнародні перевезення: Вимога для безпечних перевезень

Ліцензія на міжнародні перевезення є обов’язковим документом для здійснення перевезень за кордон автомобільним транспортом. Компанія «Рапід» забезпечує повну відповідність всім необхідним вимогам, які передбачає ліцензія на міжнародні перевезення для автомобільних перевезень пасажирів та вантажів.

Ліцензія на міжнародні перевезення для пасажирських і вантажних перевезень

Для здійснення міжнародних автомобільних перевезень компанія «Рапід» має ліцензію на міжнародні перевезення, яка надає право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом.

Відповідність ліцензійним умовам

Ліцензія на міжнародні перевезення засвідчує відповідність Ліцензійним умовам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 р. № 1001, і виступає юридичною гарантією надання високоякісних послуг у сфері міжнародних автомобільних перевезень.

Чинність та переваги ліцензії на міжнародні перевезення «Рапід»

Чинність ліцензії

Ліцензія на міжнародні перевезення АТ «КВК «Рапід» видана у 2012 році і є чинною безстроково. Це дає змогу компанії працювати на ринку міжнародних автомобільних перевезень безперебійно та без оформлення додаткових документів.

Ліцензія на міжнародні перевезення в умовах воєнного стану

Під час воєнного стану в Україні (до серпня 2024 року) існував спрощений варіант отримання ліцензій. Однак наявність чинної ліцензії на міжнародні перевезення дозволяє компанії «Рапід» вести господарську діяльність у сфері міжнародних автомобільних перевезень навіть під час воєнного стану.

Електронні витяги та транспортний безвіз

Електронні витяги з ліцензії на міжнародні перевезення

На сьогодні перевізники можуть отримати витяги про наявність ліцензії на міжнародні перевезення в електронному вигляді з QR-кодом українською та англійською мовами. Це підтверджує їх повноваження на здійснення перевезень та відповідність умовам ліцензії.

Виконання угоди щодо транспортного безвізу

На виконання нової угоди щодо транспортного безвізу, укладеної між Україною та європейськими партнерами влітку 2024 року, наші водії завжди мають на борту автомобіля паперовий примірник витягу про наявність ліцензії на міжнародні перевезення. Це забезпечує можливість легально надавати послуги у сфері міжнародних автомобільних перевезень і надавати документ на вимогу для перевірки.

Тентовані напівпричепи 86-90 м3, а також 3 рефрижератори 86м3.

5 - 8 днів за відсутності черг на прикордонних переходах.

  • Додатковий запірний механізм на задні двері;
  • не здійснюємо перевезення у темний час доби територією України;
  • стоянки виключно на паркінгах з відеоспостереженням.

Надаємо послуги зберігання вантажів як на матеріальних, так і на митно-ліцензійних складах.

До стандартного пакета страхування входять ризики за нестачу, пошкодження або втрату вантажу.

Оформлення необхідної документації на вантаж здійснює відправник вантажу/вантажоодержувач. Водій/співробітник компанії контролює правильність товаросупровідних документів (кількість місць має збігатися із фактично завантаженим, а також інформація про вантаж має збігатися у всіх документах).

Постійним клієнтам пропонується посилання на карту з місце перебування транспортного засобу, яка буде активною протягом усього перевезення.

Вартість формується виходячи із собівартості перевезення, рентабельності, а також ринкової вартості подібних перевезень.

Для постійних клієнтів передбачені знижки, також можемо запропонувати їм фіксовані ціни на 1, 3 або 6 місяців.

Терміни доставки прописуються в окремому договорі-заявці, приймаючи яку ми гарантуємо доставку в обумовлені терміни. Однак при форс-мажорних ситуаціях, таких як блокада прикордонних переходів, терміни доставки можуть бути збільшені.

У разі пошкодження вантажу припиняється процес вивантаження, викликається аварійний комісар страхової компанії, з допомогою якого оцінюється розмір шкоди. Тільки після цього складається акт про пошкодження вантажу.

У разі серйозного ламання тягача для запобігання затримки доставки вантажу, надсилається іншій тягач на перечіпку.

У нас є власні матеріальні склади, а також співробітники, які можуть надати цю послугу.

Розмір вантажу обмежується розміром напівпричепа (13,6/2,45/2,76 м). Вага вантажу не повинна перевищувати 23 тонни.

Для нових клієнтів обов'язкове або укладання довгострокового контракту, або укладання разового договору-заявки нашого зразка, у разі перевезення відбувається за умови повної передоплати.

На питання відповів:
Начальник відділу логістики
АТ “КВК” РАПІД”
Дорошенков Андрій

Договір на перевезення вантажів укладається обов’язково в письмовій формі та підписується уповноваженими представниками сторін.  Ми пропонуємо укладати рамковий договір, який дозволяє здійснювати декілька перевезень протягом року або більш тривалого періоду.  На кожне окреме перевезення до такого договору підписується заявка, в якій фіксується інформація про  конкретний вантаж, маршрут, уточнюються інші положення щодо конкретного перевезення. У випадку необхідності здійснення разового перевезення також укладається письмовий договір.

Для укладення договору про надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом необхідно надати: копію виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України; копію витягу з реєстру платників податку на додану вартість; витяг із Статуту підприємства щодо юридичного статусу підприємства, його місцезнаходження, видів діяльності суб’єкта господарювання та повноважень керівника; документи, що підтверджують повноваження підписантів договору (довіреність, наказ тощо).

Відповідальність перевізника чітко визначена Конвенцією про договір міжнародного автомобільного  перевезення вантажів. Крім того АТ «КВК «Рапід» пропонує до укладання договори, в яких дотримано балансу інтересів всіх сторін перевезення.  Договір чітко регулює права та обов’язки обох сторін, порядок прийняття заявки та її виконання, механізм розрахунків між сторонами, встановлює відповідальність за порушення його умов, в тому числі штрафи, пеню тощо.   Збалансований договір – запорука довготривалої та взаємовигідної співпраці між сторонами.

Договір на перевезення вантажів автомобільним транспортом, який укладається з АТ «КВК «Рапід», вже передбачає обов’язкову умову страхування відповідальності перевізника (CMR страхування).  Ми обов’язково укладаємо договір страхування відповідальності перевізника (CMR страхування) із провідними страховими компаніями України. Договори покривають відповідальність за вантаж; відповідальність за несвоєчасну доставку вантажу; відповідальність перед третіми особами; додаткові витрати. Територія покриття: Країни Європи та Україна.

У  своїй діяльності АТ «КВК «Рапід»  керується положеннями законодавства України та міжнародними договорами, які є чинними для України. Основними конвенціями, які регулюють міжнародні автомобільні перевезення, є Конвенція про договір міжнародного автомобільного  перевезення вантажів, Митна Конвенція про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП, Європейська Угода  про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів. При укладанні договору про перевезення вантажів з нерезидентом застосовне право визначається у договорі за погодженням між сторонами.

Підписання договору можливе в електронній формі відповідно до положень Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги»із застосуванням КЕП уповноваженої особи. Також наші договори врегульовують питання обміну оперативною інформацією через електронну пошту та іншими засобами електронної комунікації, що дозволяє оперативно отримувати документи та інформацію та мінімізує витрати часу для обох сторін.



В нашій роботі ми налаштовані на конструктивний діалог з клієнтами і мінімізацію ризиків виникнення непорозумінь. Всі  питання вирішуються шляхом переговорів, листування та пошуку компромісу.  У випадку недосягнення згоди можливе застосування претензійного або судового порядку вирішення спорів відповідно до чинного законодавства.

На питання відповів:
Начальник юридичного відділу
Алексєєва Ольга

Напишіть нам

Якщо у вас виникнуть запитання, будь ласка, зв’яжіться з нами.
Ми відповімо вам якнайшвидше. Дякуємо!